Tónovací, semi a demi permanentní barvy na vlasy
Umíte rozlišit tónovací, semi a demi permanentní barvy na vlasy? Které je správné zvolit? Pokud jste nejistí, co je toner na vlasy, nejste sami.
Co je toner na vlasy?
Toner je nejdůležitější krok v procesu barvení vlasů a není určen pouze pro blond vlasy. Bez ohledu na to, zda jej chcete použít ke zlepšení nebo korekci barvy, toner na vlasy, ať už používaný v salonu nebo doma, může být prospěšný pro každého.
Toner je barva na vlasy, která obsahuje málo nebo žádný amoniak, a proto patří do skupiny demi-permanentních nebo semi-permanentních barev. To umožňuje kadeřníkům zlepšit odstín barvy vlasů, ale nemůže změnit barvu vlasů. Pomáhá při korekci, zlepšení nebo neutralizaci nežádoucích podtónů. To znamená, že buď eliminuje teplé tóny nebo nahradí chybějící teplé tóny. Kromě toho pomáhá kadeřníkům zajistit stejný výsledek barvy vlasů od kořínků až po konečky. Proto je vhodný pro jemné doladění a malé barevné úpravy.
Protože obsahuje málo amoniaku, nevniká hluboko do vlasové struktury, ale pouze „obaluje“ vlasy a působí jako vrchní nátěr, který se postupně vymývá, na rozdíl od permanentních barev na vlasy. Další výhodou je, že díky minimálnímu obsahu amoniaku je vhodný pro všechny typy vlasů i pro poškozené vlasy. Naopak pomůže zlepšit vzhled poškozených nebo suchých vlasů.
Toner není dostupný jen ve formě barvy na vlasy. Dnes jsou dostupné v různých formách. Tonery zahrnují tonizující šampony, kondicionéry, masky a spreje, protože všechny tyto produkty obsahují pigmenty, které mění barvu vlasů. Stříbrný nebo fialový šampon lze také považovat za druh toneru. Držitelky šedých vlasů potěší, že toner dodává šedinám tmavší vzhled a posiluje jejich vlasy. Profesionální tonery v salonu jsou více pigmentovány, což znamená, že jsou účinnější a trvají déle. Pigmentovaná péče však pomáhá udržovat barvu i lesk vašich nově barvených vlasů co nejdéle.
Jaký je rozdíl mezi demi a semi-permanentou barvou a pro koho je určena?
Demi-permanentní barva na vlasy se vyrábí bez potenciálně škodlivého amoniaku, který se používá při trvalé barvě na vlasy. Demi-permanentní barva se obvykle aplikuje na suché vlasy před umytím, aby se pigment usadil na povrchové vrstvě bez zjasnění vaší přirozené barvy vlasů. Demi-permanentní barva je nejlepší volba, pokud hledáte dočasnou změnu barvy vlasů nebo chcete-li změnit odstín z chladného na teplý nebo naopak. Ovládne přirozené vlasy dostatečně na to, aby je ztmavila a je skvělou volbou, když se začnou objevovat šediny, které vypadají jako přirozené melíry a zapadají do vaší celkové barvy. Demi-permanentní barva je skvělý způsob, jak oživit matné a kovové blond barvy.
Na druhé straně, semi-permanentní barva na vlasy je nízkoúdržbová a krátkodobá volba. Tato dočasná barva na vlasy trvá jen krátce a často se nazývá toner, pigment nebo lesk. Vlasy obohatí o odstín a přidá jim hloubku nebo živost. Semi-permanentní barva také dokáže neutralizovat žloutnutí u blond vlasů, udržovat červené vlasy před vyblednutím, což je obvykle první barva, která ztrácí svoji sílu, a zabránit, aby se tmavší vlasy nezbarvily při odrůstání do bronzové.